Türk plastik sektörünün, uluslararası alanda rekabetçi bir yapıya sahip olması için yeni teknolojilerin yaratılması gerektiğine inanarak hayata geçirdiğimiz PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri Yarışması - 2010'da 2 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşen ödül töreni sonucunda ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmada altı dalda katılım oldu, beş dalda da birincilik verildi. Birinciler, Plastik İşleme Teknolojisi, Ürün, Araştırma ve Öğrenci kategorilerinin herbirinden çıktı. Katılımın olduğu  altı dalda toplam 8 adet  MANSİYON ödülünün ilan edildiği yarışmaya yoğun katılım yaşandı.

PAGEV Plastik Teknoloji Ödülleri 'nde, Türk plastik sanayisinin tüm dallarında yenilik ve mükemmelliği yayan, plastik ürünlerinin araştırılmasında ve geliştirilmesinde etkin rol oynayan sanayicileri, kurumları, profesyonelleri, araştırmacıları ve öğrencileri teşvik etmeyi hedeflemektedir.

Bu yıl ürün dalında birinciliği Viko Elektrik , çevre dostu "Yeni Nesil Elektronik Elektrik Sayacı" ürünü ile almaya hak kazandı.

Araştırma dalında birinciliği " Gıda Amablajı Uygulamalarına Yönelik Mısır Proteini Nanokompozitleri Kaplı Polipropilen Filmler" adlı projeleri ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'den Prof. Dr. Funda Tıhmınlıoğlu ve Arş. Gör. Onur Özçalık aldılar.

Plastik İşleme Teknolojisi dalında birinciliği FARMAMAK Ambalaj ülkemizde ve yakın coğrafyamızda ilk defa çok katmanlı ürün olan "Yüksek Gaz Bariyerli, Çok Katlı COEX Polipropilen Folyo Üretim projesi" ile hak kazandı.

Öğrenci kategorisinde  Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Eğitimi Böl.Makina Ana Bilim Dalı 4. sınıf öğrencisi Ahmet Sarı, "İnnovatif Boya Fırçası" projesiyle birincilik ödülü sahibi olarak açıklandı.

Birincilik ödülü sahipleri, 17 - 20 Mayıs 2011 tarihinde  Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenecek olan "Chinaplas 2011 Plastik ve Kauçuk" fuarına gitmeyede hak kazanmışlardır. Bu fuarda yer alacak olan PAGEV standında  ürünlerini de sergileyebileceklerdir.

http://www.pagev.org.tr/contents_TR.asp?id=7&pid=496

 


Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız.