Kimya Mühendisleri Odası ilkini 1977 de yayınladığı meslek terimleri kılavuzunu otuzaltı yıl sonra , beşinci kez "KİMYA, KİMYA MÜHENDİSLİĞİ VE ÇEVRE TERİMLERİ KILAVUZU" adıyla meslektaşlarının ve kimya mühendisliği öğrencilerinin kullanımına sundu.

  Genişletilmiş yeni basımda çoklu disiplinli uygulamalardan kaynaklanan, kimya mühendislerinin yeni çalışma alanlarının zorunlu kıldığı terimler de eklenerek terim sayısı yaklaşık 4400 e ulaşmış. Günümüzde kimya mühendislerinin yönetim , pazarlama, müşteri ilişkileri, gıda, malzeme, çevre, mineral işleme, sağlık vb.. alanlarda daha yaygın çalışması eklenen terimlerin kapsamının belirlenmesinde gözetilmiş. Kılavuzda terimler Türkçeden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye çift dizinle sunularak kullanım kolaylığı sağlanmış.
KILAVUZ un meslektaşlarımıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Kimya Mühendisleri Odası bu yapıtı 15 TL ücretle satıyor, bilgi ve isteme için adres:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel : 0312 417 65 20 ve 418 20 51 ,
Faks: 0312 417 35 63

 

 


Yorum eklemek için üye girişi yapmalısınız.