Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: YENİ MEZUNUM İŞ HAYATINDA BENİ BEKLEYENLER NELERDİR??

YENİ MEZUNUM İŞ HAYATINDA BENİ BEKLEYENLER NELERDİR?? 5 yıl 5 ay önce #7786

• pelinyertas
  • pelinyertas Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 2
Merhabalar,

1 hafta sonra madeni yağ üreten bir şirkette laboratuvar ve üretim bölümlerinde işe başlayacağım.
Fakat sanki hiç bir şey bilmiyormuşum hisssine kapılıyorum.Tecrübesiz olmamdan kaynaklanıyor galiba.Deneyimli olan arkadaşlardan tavsiye alabilir miyim?Bana tecrübelerini anlatırlarsa sevinirim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

YENİ MEZUNUM İŞ HAYATINDA BENİ BEKLEYENLER NELERDİR?? 5 yıl 5 ay önce #7791

• emre.bir
  • emre.bir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 4
Karşı taraf sizin tecrübesiz olduğunuzu zaten biliyor. Hata dahi yapsanız çok fazla size yüklenmezler diye tahmin ediyorum. İlk başta ve her zaman çalışma azminize, anlama kapasitenize, sonuç odaklılığınıza bakılır. Çok bilmişlik yapmamanızı tavsiye ederim. Bilseniz dahi bir konuyu amirinizi iyi dinlemeyi ve herzaman bir ajandanızın (karalamalar, not tutmalar) için olmasını tavsiye ederim. Yaptığınız deneylerin ne anlama geldiğini, sonuçların üretimde nasıl bir etkiye sahip olduğunu iyi idrak etmeniz gerekecektir. Son olarak mümkünse genel kimya kitabını yeniden göz geçirmenizi tavsiye ederim..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pelinyertas

YENİ MEZUNUM İŞ HAYATINDA BENİ BEKLEYENLER NELERDİR?? 5 yıl 5 ay önce #7792

• pelinyertas
  • pelinyertas Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 21
  • Teşekkür Sayısı: 2
Teşekkürler emre bey,

Siz ne kadar zamandır çalışıyorsunuz? İşe alımlarda ve mülakatlarda bir kimya mühendisi için bakılan en önemli özellik nedir?(dil,PC programme(matlab vs.)

YENİ MEZUNUM İŞ HAYATINDA BENİ BEKLEYENLER NELERDİR?? 5 yıl 5 ay önce #7798

• emre.bir
  • emre.bir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 8
  • Teşekkür Sayısı: 4
6 yıldır özel sektördeyim.Mülakatta ilk intiba çok önemlidir. ilk 10 saniyede işin %70-80 ni biter. Duruşunu ile kendine güveniniz, kişiliğinizi vb. şeyler belli edersiniz. Mülakata giren kişiden gözünüzü ve kulağınızı ayırmayınız. Gülümsemeyi unutmayınız :) herzaman işe yarar. Karşınızdaki bayan ise genelde işiniz zordur. Kaprisleri çok olur. Kesinlikle karşınızdakine işi istediğinizi hisstermelisiniz. İşi istemeyene iş verilmez.
_Gittiğiniz firmanın internet sitesini, hakkında kısmını, ürünlerini mutlaka göz gezdiriniz. İnternette başarılarını okuyunuz.
_İngilizce şart. Olmadan olmaz. Ama bilginizi gösterebilirseniz ingilizceniz az dahi olsa kabul edilebilirsiniz. PC de mühendislik programları önemli ama genelde Excell'e çok bakılır. Çünkü serbest hesap, grafikler, standart sapmalar vb. burada basitçe yapılır, amirleriniz genel olarak bu programı bilir. Power point sunumları hazırlayabilmelisiniz. Autocad, matlab yerine göre tercih sebebidir.
_işverene kesinlikle internet kullanabiliyorum diye saçma birşey söylemeyin. Bunu söyleyenler var.
_Hobilerinizi sorduğunda hayat hikayenizi anlatmaya çalışmayın, sorulan sorulara cevap vermenizi tavsiye ederim. Hobiler sosyal aktivetiyi, insanlar arasındaki sosyal hayat deneyimlerini, becerilerini öne çıkarabilmektedir.
Daha çok şey var ama bu anlattıklarımda en önemli olan şu dur : "Siz bu işi istiyorsunuz ve başarabilirsiniz..."
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pelinyertas
Sayfa oluşturma zamanı: 0.287 saniye