Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Kimya mühendisliğinde gelişim

Kimya mühendisliğinde gelişim 5 yıl 8 ay önce #7715

• karaelf
  • karaelf Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 3
Merhaba arkadaşlar siteyi uzun süredir takip etmeye çalışıyordum ancak daha yeni üye oldum benim sizlere sormak istediğim nasıl iyi bir kimya mühendisi olabilirim?

Şu anda 2nci sınıfa geçtim diyebilirim artık kendimi ileriye dönük geliştirmek istiyorum bu yaz ingilizce kursuna gitmeyi düşünüyorum(amerikan kültür derneğinde) bunun dışında neler yapmalıyım cevaplarsanız sevinirim.

Ayrıca bilgisayar bölümü mezunuyum veri tabanı programcılığı bir faydası dokunur mu?
Şu anda Tunceli Üniv. okumaktayım birazda amacım Üniv. farkını kapatabilmek.Gebze de yaşıyorum eğer gelişme sağlayabilirsem iş bulmada sorun yaşayacsğımı sanmıyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kimya mühendisliğinde gelişim 5 yıl 7 ay önce #7717

• onur
  • onur Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 38
  • Teşekkür Sayısı: 7
Merhaba,

Benim tavsiyem bütün enerjinizi yabanci dile vermeniz seklinde olurdu.
Sececeginiz sektör ne olursa olsun, (satis, üretim, ar-ge)
ikinci bir yabanci dil sizi su anki arkadaslariniz (ilerideki rakipleriniz) arasindan secilebililr kilacaktir.
Almanca yada Fransizca orta seviyeye kadar gelmenizi tavsiye ederim.

Bilgisayar programciligi konusunda karamsarim. Excelde macro programciligi yeter de artar bile.
Cunku yazacaginiz programin esnek olmasi gerekir, azdiginiz programin siz firmayi terkettiginizdede gelistirilebilir olmasi gerekir. Kapali programlar (win 32 gibi) pek tercih edilmez.

Keyifli calismalar ,
Selamlar, Onur

Cvp: Kimya mühendisliğinde gelişim 5 yıl 7 ay önce #7736

• arda
  • arda Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 3
aslında programcı olduğunu hiç söylemesen bile yeridir zira dertsiz başına dert alabilirsin :) iş yükün yetmezmiş gibi bir sürü gereksiz işlerle de uğraştırabilirler.

okuduğun okulun pek bir önemi yok, ille de marka olsun diyorsan yatay geçişi düşünebilirsin (Anadolu üni. olabilir, diğerleri sorun çıkarabiliyor) veya mezuniyetten hemen sonra mesela İzmir'de y.lisans yapabilirsin.

dil öğrenmek için ukrayna'ya veya tatil yörelerimizde bulunan ingilizce kamplarına gidebilirsin. Malum bir sürü ingiliz kökenli insan var, bunların yanında kalarak dveam edebildiğin kurslar var.

çok da kafana takma, gelişmeyi kafasına koyan adam en kötü yerde bile kendine bir şeyler katar. öyle ya da böyle mutlaka iş bulacaksın merak etme, okul hayatının keyfini çıkarmaya bak derim :D

Cvp: Kimya mühendisliğinde gelişim 5 yıl 7 ay önce #7741

• enes che
  • enes che Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 4
bencede en önemli şey yabancı dil.

ama bu yabancı dil ne düzeyde olmalı ne kadar iyi bilmeliyiz. onu bende merak ediyorum.

Cvp: Kimya mühendisliğinde gelişim 5 yıl 6 ay önce #7761

• NBA
  • NBA Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 195
  • Teşekkür Sayısı: 9
Anadilin gibi ıngilizce bilmelisin. Ingilizce yazisabilmelisin. Telefonda ıngilizce konusabilmelisin .
Basarilar.

Cvp: Kimya mühendisliğinde gelişim 5 yıl 5 ay önce #7780

• enes che
  • enes che Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 4
her üniversite bu denli iyi ingilizce eğitimi vermiyor.

anlaşılan ingilizce kurslarına gitmek tek çaremiz :dry:

ana dil gibi bilmek baya uğraştırcak gibi.

toefl vb. şeyler istiyorlar mı acaba?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.310 saniye