Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: HİDROJEN ENERJİSİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ

Cevap: HİDROJEN ENERJİSİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ 9 yıl 6 ay önce #3369

• crainmeerd
  • crainmeerd Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 2
www.dcdenergy.com/index_dosyalar/Page739.htm

bu adrestede türkçe bilgiler var. üretimi depolanması ve yakıt pilleri ile ilgili çalışmaları yazmışlar. bence bir bakın.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:HİDROJEN ENERJİSİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ 9 yıl 1 ay önce #4119

• ozgece
  • ozgece Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 43
  • Teşekkür Sayısı: 1

Cvp:HİDROJEN ENERJİSİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ 8 yıl 4 ay önce #5681

• mertmn
  • mertmn Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 10
Hidrojen enerji ve yenilebilir enerji araştırma konularımdan bırısı,uzerınde suandakı gelısmelerı ıncelıyorum,ve bunda YÖK ün tez kaynakları bana cok yardımcı oluyor,turkıyedekı lısans ve yuksek lısans tezlerı bulunuyor,hıdrojen eldesı gelıstırılmesı pem yakıt pıllerı gıbı bırcok konuda genıs bılgı sahıbı oldum,bu konuda kaynak arayanlar ıcın ;
http://tez2.yok.gov.tr/ adresını onerıyorum,kısa bı uyelık ıslemınden sontra paylasımı onaylanan tezlere tek tıkla ulasabılıyoruz,YÖK gunluk 10 tez ındırme hakkı verıyor,işinize yarayacagını dusunuyorum.

elımde Hidrojen ve Bor konusunda birçok tez var ılgınenen olursa yardımcı olabılırım.
Son Düzenleme: 8 yıl 4 ay önce yazan mertmn.

Cvp:HİDROJEN ENERJİSİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ 7 yıl 11 ay önce #6059

• zeynelozturk
  • zeynelozturk Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 2
Hidrojen depolama konusunda üzerinde fazlaca çalışılan konulardan birisi Metal Organic Frameworks MOFs. zeolitlerin yüksek yüzey alanına sahip olduğunu biliyoruz. MOF lar zeolitlerin en az 5-10 katı yüzey alanına sahip. 500 m2/g zeolitler için yüzey alanı MOF-177 de 5500 m2/g olarak hesaplanmıştır. bu da mofların uygulama olarak çok iyi sonuçlar verebileceğini göstermektedir. kütlece %19 değerlerine çıkan hidrojen depolama performansına sahip malzemelerdir. sadece hidrojen değil CO2 ve diğer gazlarıda absorplayabilmektedir. hava kirliliği sera etkisi gösteren gazların temizlenmesinde kullanılabilir. gaz molekülleri lattice(kafes) denilen molküller arası boşluklara doldurulmaktadır.

Herkese iyi çalışmalar.
Yetkililer: zeynelozturk
Sayfa oluşturma zamanı: 0.378 saniye