Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: kimya mühendisliği günümüzde nasıl bir mesek?

kimya mühendisliği günümüzde nasıl bir mesek? 10 yıl 3 gün önce #610

• altayozkan
  • altayozkan Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 3
bişi sorcam kimya mühendisliğini isteyerek yazdım. çevreden bazı değişik tepkiler aldım seçtim diye.çoğu onun yerine formasyon alıp bir öğretmen ol falan dediler sizce hangisi iyi.kimya mühendisliği günümüzde nasıl bi meslek geçerlimi sizden duymak istiyorum:unsure: .<br><br>İletiyi düzenleyen: SlymnDvc, Son Düzenleme: 2007/08/20 14:28
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cevap: kimya mühendisliği bölümü 10 yıl 2 gün önce #615

• EDTA
  • EDTA Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 57
Selamlar.
Kaçınılmaz gerçeğin çevrenizdeki insanların sayesinde gün yüzüne çıkarılıp can sıkmasından daha büyük bir problem olamaz.
İnsan çalışmayı istedikten ve sevdikten sonra ekmeğini taştan çıkarır da Türkiye Şartlarında Kİmya Mühendisliğini de yapar. Yeter ki içinde olsun ve buna tüm imanıyla İNANSIN.

Kardeşim bu gün formasyonlu öğretmenler bile yeterli miktarda maaş alamadıkları için ekstra işler yaptığı gerçeğini kimse görmemezlikten gelmesin. Sonuçta söylemek istediğim NE OLURSAN OL KAZANCIN SENİN ALIN TERİN VE ÇALIŞMA AZMİNDEN GELMEKTEDİR. Şimdi ben de Kimya Mühendisliği ni bitirmiş İnşaat Söktöründe çalışan bir insanım . Alanın değil seni bir yerlere sürükleyen senin içinden gelen çalışma azmin ve çalışma yönün.

Sana kimse yer vermiyorsa SEN ONLARIN İÇİNDE KENDİNE YER EDİNECEKSİN.
Bu hangi sektör olursa olsun BEKLEMEK değil GİRİŞİMCİ olmak tercih edilecektir.
Klasik bir söz vardı YA ÇARESİZSİNİZ YA ÇARE SİZSİNİZ DİYE...
Şimdi siz beklemek yerine çaresiz kaldığınız bir zamanda BİR CAMİİ İMAMININ 4-5 SIVI KARIŞIMDAN KOROZYONU ÖNLEYEN VE KIŞIN SUYUN KALORİFER TESİSATINDA VERİMLİ KULLANILMASINI SAĞLAYAN BİR KARIŞIM BULDUĞUNU BİLSENİZ NE KADAR İÇ GEÇİRİRSİNİZ. (GOOGLE DE : ALFA-X diye aratın) İnsanların düşünmesi için ihtiyacı olması yeterli

İÇİNİZDEKİ D E V İ UYANDIRMANIZ DİLEĞİ İLE..

Cevap: kimya mühendisliği bölümü 10 yıl 2 gün önce #649

• Gamzenur
  • Gamzenur Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 70
ya bence insanın istediği bölümü okumasından güzel birşey yok, madem ki kendin isteyerek yazdın o zaman neden etrafına kulak asıyorsun ki???? zorla veya başkaları istedi diye hayatının en az 20 yılını nasıl değiştirebilir ki insan....Bu aynı insanın istemediği birisiyle evlenmesi gibi bir olay..:)
zamanında istediği bölümü puanı düşük / gelecaği az diyerekten yazmamış biri olaraktan sana şunu söylüyorum etrafına kulak asma bu ülkenin kimya mühendisine de öğretmene de ihtiyacı var..önemli olan herkesin kendi kabiliyetleri doğrultusunda çalışması ve mesleğini sevmesi

Cevap: kimya mühendisliği bölümü 10 yıl 2 gün önce #658

• bluviaggiatore
  • bluviaggiatore Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 35
Turkıye gerceklerı soyle ıssızlık oranı kımya muhendıslıgınde yuksek nedenı cok sayıda mezun olması ve ısverenın kımya muhendısını nerede kullanacagını bılmemesı

secme olayına gelınce sevdıgın bolumde okumak mukemmel bır sey ta kı 4 sene bıtınceye kadar 4 sene bıtıpte ıs aradıgında nıye bu bolumu ben sectım demıyecek kadar ıdealıst ısen sorun yok yada mezun oldugumda tanıdıgım var benım rahatlıkla ıs bulurum dıyorsan yıne sorun yok ,

bunların hıc bırısınden etkılenmemk ıstıyorsan tanıdıgın falan da yoksa o zaman 4 sene boyunca kendını gelıstır derım ısverenın senden ısteyebılecegı herseyı edın ve mumkunse yurtdısı ogrencı degısım programı ıle dısarıda staj yap turkıyede degıl faydasını gorursun uzgunum bıraz sert yazmıs olabılırım ama gercekler bunlar

Cevap: kimya mühendisliği bölümü 10 yıl 7 saat önce #708

• dgunduz
  • dgunduz Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 54
ONCELIKLE HERKESE SELAM BNE BU YIL ATATURK UNI KIMYA MUH KAZANDUM SIRAYLA 4 YIL BOYUNCA NELERLE KARSILASCAM BAZI YERLERDE BOLUM SECIMI OLCAK MI BANA NELER TAVSIYE EDERSINIZ ///SAYGILAR

Cevap: kimya mühendisliği bölümü 10 yıl 7 saat önce #709

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 873
  • Teşekkür Sayısı: 69
davut gündüz yazan:
ONCELIKLE HERKESE SELAM BNE BU YIL ATATURK UNI KIMYA MUH KAZANDUM SIRAYLA 4 YIL BOYUNCA NELERLE KARSILASCAM BAZI YERLERDE BOLUM SECIMI OLCAK MI BANA NELER TAVSIYE EDERSINIZ ///SAYGILAR

arkadaşlar lütfen mesajlarınını ilgili konu başlılarının altına yazınız, ilgili bir konu başlığı yoksa yeni konu açınız.

bu mesajın bu konu başlığı ile ne alakası var?
mesajlar, konular birbirine karışıyor.

forum kurallarını okuyalım lütfen...
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci
Sayfa oluşturma zamanı: 0.316 saniye