Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: 2. öğretim tezsiz yüksek lisans

2. öğretim tezsiz yüksek lisans 9 yıl 2 ay önce #3900

• pirtikil
  • pirtikil Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 10
sevgili arkadaşlar
eğer kimya mühendisliğinde yüksek lisans yapmayı planlayanlar varsa hem süre açısından hemde çalışmaya zamanınız kalmasını istiosanız konya selçuk üniversitesinde kimya mühendisliği bölümünde 2.öğretim tezsiz yüksek lisans programı açılmıştır. ilgilenenler www.selcuk.edu.tr/duyuru/enstutu/fenbili...i_enst_II_ogrtim.htm sitesinden bilgileri alabilir. konya selçuk üniversitesine bekleriz:)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cevap: 2. öğretim tezsiz yüksek lisans 9 yıl 2 ay önce #3903

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 874
  • Teşekkür Sayısı: 70
merhaba burcu hanım,
bilgilendirme için teşekkürler...

mühendislik dallarında tezsiz yüksek lisansın amacını şimdilik kavrayamadım.
çünkü normalde siz bir konuda yüksek lisans yapmak istiyorsunuzdur ve alacağınız dersleri bu yüksek lisans konunuz ile paralel konularda seçersiniz.

ders içerikleri için ilgilenen arkadaşlar için aşağıdaki link yardımcı olacaktır.

http://www.fenbil.selcuk.edu.tr/kimyamuh/index.htm
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci

Cevap: 2. öğretim tezsiz yüksek lisans 9 yıl 2 ay önce #3910

• pirtikil
  • Yeni Kullanıcı
bende teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için
tezsiz yüksek lisansı belirtmemdeki amaç tezli ile tezsiz arasında hiç bir farkın kalmaması yani akademik kariyer düşünenler içinde tezsiz yüksek lisansın geçerli olduğu va hatta tezsiz yüksek lisansında 3 dönem gibi kısa sürede bitirilebileceği ve hayatta kazanılmış olan her sürenin önemini burdada görmüş oluruz. ayrıca son dönem mezunları için söz konusu olan kimya mühendisliği ünvanını kazanmak için 300ects kredisinin tamamlanması gerektiğini bununda yüksek lisans ile tamamlanacağı gündemdedir.

tekrardan ilanımı ilgilenip yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Cevap: 2. öğretim tezsiz yüksek lisans 9 yıl 2 ay önce #3933

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 874
  • Teşekkür Sayısı: 70
burcu darı yazan:
bende teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için
tezsiz yüksek lisansı belirtmemdeki amaç tezli ile tezsiz arasında hiç bir farkın kalmaması yani akademik kariyer düşünenler içinde tezsiz yüksek lisansın geçerli olduğu .

tekrardan merhabalar,

tezli ve tezsiz yüksek lisansın akademik kariyer açısından bir farkının olmadığı konusunda emin misin? bence tezsiz yüksek lisans ile kimya mühendisliğinde doktora programına kabul edilmezsiniz.

tezsiz yüksek lisansın çalışan kimya mühendisleri için hazırlanmış program olduğunu düşünüyorum. akademik kariyer için bence geçerli değildir, geçerli olması da doğru değildir görüşündeyim...

bu konu ile ilgili bilgi kaynağınızı bizimle paylaşır mısınız?

sağlıcakla
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci

Cevap: 2. öğretim tezsiz yüksek lisans 9 yıl 2 ay önce #3935

• vedat_sariboga
  • vedat_sariboga Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 40
Açıkçası tüm yazılanlara rağmen tezsiz yüksek lisansı hiç cazibedar bulmadım.Yani amaç sadece ünvan mıdır? Tez konusu ile ilgili literatür taraması yapmadan, laboratuara girmeden, deneysel bulguları yorumlamadan, bir jüri karşısında tezini sunmadan elde edilecek yüksek mühendislik ünvanı bana hiç cazip gelmiyor. 4 sene üniversite okuduktan sonra 3 dönem daha normal öğrenci olarak okula devam edip 7-8 ders daha almaktan başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Normal tezli yüksek lisans zaten 4 dönem. Tüm derdimiz 1 dönem ise, bu dönemde hazırlanacak tez için geçecek olan zamana değeceğini düşünüyorum. Tabi bunlar benim şu an forumda söylenenler ile ilgili düşüncem. Daha başka avantajları varsa yeniden düşünmek gerekir. Ayrıca Süleyman beyin öngörüsü doğru ise ,ki bence çok mantıklı, 1 dönem kazanç için yapılacak şey değil gibi görünüyor...

Cevap: 2. öğretim tezsiz yüksek lisans 9 yıl 2 ay önce #3963

• pirtikil
  • Yeni Kullanıcı
ben yeni mezun oldum ve okulumuzun bölüm başkanı tarafından bu seneden itibaren tezsiz yüksek lisansında bitirenlerinin doktora programına kabul edildiğini söledi. ayrıca tezisz yüksek lisansın kredisi tezli yüksek lisans ile aynı dereceye çıkarıldığını belirtti.:) bende onun yalancısıyım:)
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.326 saniye