Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: AUTOCAD

AUTOCAD 10 yıl 4 ay önce #347

• ayhozdemir
  • ayhozdemir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 32
  • Teşekkür Sayısı: 2
MERHABA, BU YIL SON SINIFA GEÇTİM VE BİR KAÇ GÜN SONRA 40 GÜNLÜK YAZ STAJIMA BAŞLAYACAĞIM. STAJDAN ARTA KALAN BOŞ ZAMANLARIMDA ÖZELLİKLE HAFTASONLARI SİZCE MESLEKİ ANLAMDA KENDİMİ GELİŞTİRMEK İÇİN NELER YAPMALIYIM? BEN AUTOCAT KURSUNA GİTMEK İSTİYORUM AMA KİMYA MÜHENDİSLİĞİNDE AUTOCAT'İN YERİ NEDİR ACABA? İŞİME YARAR MI SİZCE?VEYA BUNUN DIŞINDA ÖĞRENMEMDE FAYDA OLACAK PROGRAMLAR NELERDİR ACABA? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...<br><br>İletiyi düzenleyen: admin, Son Düzenleme: 2007/06/27 22:17
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cevap: AUTOCAD 10 yıl 4 ay önce #351

• NBA
  • NBA Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 195
  • Teşekkür Sayısı: 9
AYHAN ÖZDEMİR yazan:
MERHABA, BU YIL SON SINIFA GEÇTİM VE BİR KAÇ GÜN SONRA 40 GÜNLÜK YAZ STAJIMA BAŞLAYACAĞIM. STAJDAN ARTA KALAN BOŞ ZAMANLARIMDA ÖZELLİKLE HAFTASONLARI SİZCE MESLEKİ ANLAMDA KENDİMİ GELİŞTİRMEK İÇİN NELER YAPMALIYIM? BEN AUTOCAT KURSUNA GİTMEK İSTİYORUM AMA KİMYA MÜHENDİSLİĞİNDE AUTOCAT'İN YERİ NEDİR ACABA? İŞİME YARAR MI SİZCE?VEYA BUNUN DIŞINDA ÖĞRENMEMDE FAYDA OLACAK PROGRAMLAR NELERDİR ACABA? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...<br><br>İletiyi düzenleyen: admin, Son Düzenleme: 2007/06/27 22:17

merhaba
herhalde chemcad ı kullanmatı biliyorsundur bilmiyorum ama ilk önce onu öneririm.

Bende autocad kullanıyorum ama daha her hangi bir kimya müh alanında pek uygulama
şansı bulamadım çünkü bize 3 boyutlu resim pek lazım olmuyo.

ben sana visiul basic 6.0 öğrenmeni ve bu programı iyi kullanmanı önerim çünki sana müh. hesaplamaların ve program yaoma konusunda çok yardımcı olacağına inanıyorum bununla ilgili gerekli açıklamayı diğer programlar adlı başlık ta visiul basic bölümünde okuyabilirsin

matlab öğrenmenide öneriri özellik bu program problem çözümünde ve grafik çiminde çok yardımcı oluyo.

Cevap: AUTOCAD 10 yıl 4 ay önce #357

• ayhozdemir
  • ayhozdemir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 32
  • Teşekkür Sayısı: 2
anladım sağol. peki bu programları nerden bulabilirim. internetten indirebileceğim linkler varsa gönderir misin?

Cevap: AUTOCAD 10 yıl 4 ay önce #383

• gamzeof
  • gamzeof Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 2
bence de öncelikle chemcad ve matlab öğrenmelisin mesleğimizde işimize en çok yarayabilecek programlar bence onlar.Bende 4. sınıf öğrencisiyim ve şu an chemcad'e kafayı takmış durumdayım :)

Cevap: AUTOCAD 10 yıl 3 ay önce #428

• dija
  • dija Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 1
Merhaba ben maden mühendisiyim ve sana tavsiyem; eğer üç boyutlu çizim yada haritalarla uğraşmayacaksan Autocad öğrenmeyi daha sonraya bırakabilirsin. Eğer Autocad programı ile ilgili bilgi edinmek istersen www.turkgis.com sitesinde bişeyler bulabilirsin ...
İyi çalışmalar.

Cevap: AUTOCAD 10 yıl 3 ay önce #621

• bluviaggiatore
  • bluviaggiatore Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 35
merhaba

uzun süredir fabrika ve tesis tasarımı yapıyorum chemcad çok detaylı ve güzel bir program ancak Turkiyede çalışacaksan onu öğrenmen sana bir şey ifade etmez . ( inan bana hiç bir iş veren chemcad i bilmiyor - Dizayn büroları hariç onlarda çok az ve bir iki tane var yabancı firmalara ait ) O yuzden yapmak istediğin tesis dizaynı ise Autocad öğrenmelisin inşaat mühendisleri ile beraber çalışıyorsun zaman zaman sorun olabiliyor .İlk fabrikamı kurarken mecburen çalıştığım mimardan öğrenmek zorunda kaldım bir çok şeyi baştan öğrenmek daha iyi .

Programcı olmayacaksan visual işine yaramaz böyle bir şey olmayacağına göre VBA öğrensen daha iyi office içerisinde işine yarayacak şekilde kullanabilirsin kendi makrolarını yazarsın .

küçük bir yanlış anlaşılma var 3 boyutlu çizimler için catia , solidworks gibi programlar tercih ediliyor autocad değil<br><br>İletiyi düzenleyen: bluviaggiatore, Son Düzenleme: 2007/08/18 09:15
Sayfa oluşturma zamanı: 0.329 saniye