Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: kimyagerlikten kim.müh'de yüksek lisans

kimyagerlikten kim.müh'de yüksek lisans 9 yıl 7 ay önce #2835

• duygguu
  • duygguu Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 3
arkadaşlar ben kimya bölümü mezunuyum..kimya müh.de y lisans yapmak istiyorum..acaba mümkün mü??eğer mümkünse we masterı tamamlarsam ünwanım ne olacak şimdiden teşekkürler...<br><br>İletiyi düzenleyen: SlymnDvc, Son Düzenleme: 2008/04/01 23:35
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cevap: yüksek lisans 9 yıl 7 ay önce #2836

• utkuhardal
  • utkuhardal Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 5
Bir kimya mühendisi yüksek lisansını işletme üzerine yaptığı zaman nasıl işletmeci ünvanı almıyorsa sizin içinde aynı şey geçerlidir.Yani ünvanınız yine kimyager olarak kalacaktır.ancak uzmanlık alanınızı ayrıca mühendislik olarak belirtebilirsiniz.

Cevap: yüksek lisans 9 yıl 7 ay önce #2845

• dermanpınar
  • dermanpınar Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 48
bence burada ünvandan daha cok ders içerikleri senin konumunu artıracaktır. engin kimya bilgilerine mühendislikle ilgili temel bilgileri katman konumunda yükselmeni sağlayacaktır. ünvanda şöyle bi değişiklik olabilir mi diye düşündüm, yüksek kimyager ancak olup olamayacağına karar veremedim.

derman pınar çöğür
kimyamuhendisi.com
inönü üni. temsilcisi

Cevap: yüksek lisans 9 yıl 7 ay önce #2850

• HknYzc
  • HknYzc Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 83
Sizce kimya mühendisliğinde yüksek lisans yapmak ne kadar katkı sağlar?Birde yüksek yapıcağımız dersleri bizmi seçiyoruz yoksa o üniversitemi belirliyo?Cevabınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar

Cevap: yüksek lisans 9 yıl 7 ay önce #2854

• sedatopal
  • sedatopal Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 8
Sevgili arkadaşlar ,

Kimyager arkadaşım , kimya bilim dalıdr.Burada master yaptığınız zaman bilim uzmanı ünvanını alırsınız.Örneğin organik kimya yüksek lisansını tamamladığınız taktirde organik kimya bilim uzmanı ünvanı alırsınız.Kimya mühendisi master yaptığı zaman yüksek kimya mühendisi ünvanına sahip olur.Şahsi fikrim hacmimiz kadar su taşırırız.Hacmimizi yükseltmekte fayda var diye düşünüyorum.

Cevap: kimyagerlikten kim.müh'de yüksek lisans 9 yıl 7 ay önce #2855

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 874
  • Teşekkür Sayısı: 70
Kimyagerler kimya mühendisliği bölümlerinde elbetteki yüksek lisans yapabiliyorlar. ancak intibak sınıfı denilen bir kavram var, bölümün belirlediği zorunlu dersleri alıyorsunuz. Zaten kimyadan sonra kimya mühendisliğinde yüksek lisans yapmanın zor olan kısmı da budur.

Fakat kimya mühendisliğinde yüksek lisans yapınca yüksek kimya mühendisi ünvanını alıp alamayacağınız konusunda emin değilim.

Bu konuyu ben de merak ediyorum.
İnşallah bir bilen vardır.
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci
Son Düzenleme: 8 yıl 3 ay önce yazan SlymnDvc.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye