Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR!

MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR! 9 yıl 10 ay önce #1091

• kayselman
  • kayselman Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 6
:ohmy:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cevap: MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR! 9 yıl 10 ay önce #1093

• kayselman
  • kayselman Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 6
Yani konuyuda oldukça geniş açmışım sanırım. Ülkemizde sanayi açısından bakış açısını sorgulayalım kendi mesleğimizi iyi ifade edebiliyormuyuz ! Meslek olarak bir doktor kadar öncelikli olduğumız düşünülebilir mi? Örnek (tıp doktorlarını demek istedim )Ama yalnızca bir örnek olarak verdim.Sağlıcakla kalalım.Bol Süreçli günler.

Cevap: MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR! 9 yıl 10 ay önce #1094

• dermanpınar
  • dermanpınar Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 48
kimyasal reaksiyonlar olmasaydı acaba hayatınız nereye yönlenirdi? yasam olabilecekmiydi ki bi tarafa yönlensin. bu sekilde düşünecek olursak insanların tıpçılardan cok bize ihtiyacı var. tabi toplumda bu gözle bakılmadığı acık ama bunu değiştirmek elimizde...
;)

İletiyi düzenleyen: dermanpınar, Son Düzenleme: 2007/09/27 22:17<br><br>İletiyi düzenleyen: dermanpınar, Son Düzenleme: 2007/09/27 22:18

Cevap: MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR! 9 yıl 10 ay önce #1102

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 873
  • Teşekkür Sayısı: 69
şöyle bir şey var ki; konusu direkt insan olan, yani malzemesi insan olan mesleklerin saygınlığı toplumda her zaman daha fazla olmuştur..
doktorluk ve öğretmenlik gibi.

benim gözümde de mesela öğretmenlik en saygın meslektir.
toplumun gözünden bakınca böyle...

sanayi gözünden bakınca durum farklı. ülkemizde kimya mühendisliği bence hak ettiği konumu alamıyor. çünkü hem tam olarak sanayileşmiş bir ülke değiliz, hem de sanayicilerimiz kimya mühendisliğini tam olarak tanımıyor. halen iş ilanlarında \"kimyager veya kimya mühendisi\" olarak ilan veriliyor. ama bence durum yine de çok vahim değil. sanayide makina mühendisliğinden sonra en popüler olan meslek bizimki diye düşünüyorum.
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: _Hnd_KmyM_

Cevap: MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR! 9 yıl 10 ay önce #1118

• dengbej
  • dengbej Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 281
  • Teşekkür Sayısı: 37
Süleyman Deveci yazan:
şöyle bir şey var ki; konusu direkt insan olan, yani malzemesi insan olan mesleklerin saygınlığı toplumda her zaman daha fazla olmuştur..
doktorluk ve öğretmenlik gibi.

benim gözümde de mesela öğretmenlik en saygın meslektir.
toplumun gözünden bakınca böyle...

sanayi gözünden bakınca durum farklı. ülkemizde kimya mühendisliği bence hak ettiği konumu alamıyor. çünkü hem tam olarak sanayileşmiş bir ülke değiliz, hem de sanayicilerimiz kimya mühendisliğini tam olarak tanımıyor. halen iş ilanlarında \"kimyager veya kimya mühendisi\" olarak ilan veriliyor. ama bence durum yine de çok vahim değil. sanayide makina mühendisliğinden sonra en popüler olan meslek bizimki diye düşünüyorum.

yazdıklarınıza harfi harfine katılıyorum.Daha ihtiyaç duydukları çalışanın
kimyager mi yoksa kimya mühendisi mi olması gerektiğinin ayırdına varamamış , o kadar çok ilan gördüm ki zaman zaman maalesef karamsarlığa kapılmamak elde değil.

Ne zaman ki araştırma geliştirmeleri ve tasarımı biz gerçekleştirirsek o vakit layık olduğumuz yeri alırız.

Saygılarımla

Cevap: MESLEĞİMİZE ÜLKEMİZDE NASIL BAKILIYOR! 9 yıl 10 ay önce #1121

• sibelkaradal
  • sibelkaradal Kullanıcısının Avatarı
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 80
  • Teşekkür Sayısı: 1
\"Kimyager yada kimya mühendisi\" arayan bazı firmalar aradıkları tarzda aslında bizler biraz saçma olduklarını düşünsek de haksız değiller. Zira bazı pozisyonlar da her iki meslek de uygun durumda. Aynı şey yurtdışında da mevcut. Chemist or Chemical Engineer diye iş ilanı veren ve yöneticileri teknik zihinlerden oluşan kuruluşların da bu ayrıma varamadıklarını düşünmek sanırım yanlış olur. Bende bu ilanlardan çok rahatsız oluyordum ve kimyagerlikle karıştırıldığımıza inanıyordum. Bazı firmalar bunu yapıyor olabilir tabi, fakat yine de pozisyonuna göre değişir.

Saygılar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.385 saniye