Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Eti Holding'in Etimatik adı altında yaptığı düzenbazlık

Eti Holding'in Etimatik adı altında yaptığı düzenbazlık 10 ay 3 hafta önce #8816

 • fatatug
 • fatatug Kullanıcısının Avatarı
 • Offline
 • Yeni Kullanıcı
 • Gönderiler: 11
 • Teşekkür Sayısı: 1
:pinch: Eti Holding sözüm ona yaptığı Türkiye'nin ilk yerli deterjanı olan Etimatik deterjan kullanan müşteriler hüsran içerisinde. Çünkü üretici firma müşterileri kobay gibi kullanıp ücret karşılığında beşpara etmez deterjan sattı. Formülü iyileştirince de fiyatı piyasadaki normal deterjan fiyatından pahalıya müşterilere satmaya çalışıyor. Şu anki formülü de gene tatmin edici değil. Müşteri yorumları halen beyazlardaki lekeler gitmiyor diyor. Peki Etimatik deterjanın üreticiye maliyeti ne kadar?
Bildiğiniz üzere Etimatik'de  boraks oranı >%30  şeklinde yazar. Yani %100 boraks değil. Fiyatı düşürmek için ucuz kimyasallar kullanılmaktadır. Takribi oranlar aşağıdaki gibidir:
Borax: %45
Çamaşır Sodası:%45
Karbonat:%10
Parfüm: Eser miktarda
5 kg'lık Etimatik deterjanın anahtar teslim maliyeti herşey içinde 7 TL'dir. Bu fiyat sanki kimyasallar yurtdışından alınmış gibi hesaplanmıştır. Gerçek fiyat bundan daha düşüktür.Peki piyasada kaça satılıyor? 26.02.2017 tarihi itibari ile 18 TL. Bu milliyetçilik değil düpedüz Türk insanımızın milliyetçilik duygusunu kullanarak sırtlarından para kazanmaktır.  Bu zihniyetteki Eti Holding'i ve onun zihniyetindeki üreticileri kınıyorum ve fiyatı piyasadaki en ucuz deterjan fiyatına düşürünceye kadar ki bu 10 TL'dir milletimizi almamaya davet ediyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eti Holding'in Etimatik adı altında yaptığı düzenbazlık 10 ay 3 hafta önce #8817

 • afdn59
 • afdn59 Kullanıcısının Avatarı
 • Offline
 • Yeni Kullanıcı
 • Gönderiler: 1
Öncelikle Eti Holding dediğiniz kuruluş 2004 yılında Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü olarak yeniden yapılandırıldı. Yani bahsettiğiniz ürünü üreten kurum Eti Holding değil, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüdür. Bilgiyi doğru aktarın lütfen. Ayrıca, yıllardır bor madenlerinin ülkemizde yeterince verimli kullanılmadığı haberleri yapılıp duruyor. Ülkemizdeki bor madenlerini çıkarma ve işleme yetkisinin tek sahibi olan Eti Maden İşletmeleri, yıllar boyu bor madenini ya topraktan çıktıktan sonra bir miktar konsantre ederek maden olarak sattı, ya da BoraksDekaHidrat, BoraksPentaHidrat, BorikAsit,SodyumPerborat gibi ara ürün üreterek sattı. Yıllarca bordan üretilen katma değeri yüksek ürünlerin neden Türkiye'de üretilmediğini sorgulayıp durduk. Türkiye ürettiği borik asitin tonunu 1.000-1.500 dolara satarken borik asitten üretilen ve atmosfere giren uzay mekiklerinin sürtünmeden dolayı yanmaması için kullanılan BorKarbür'ün kilogramı binlerce dolardan satıldı. Türkiye katma değeri yüksek bor uç ürünlerini (EtiMatik, Etidot-67) gibi yeni yeni üretmeye başlamışken bunun karşısında durmak ucuz popüler söylemlerle bu ürünleri karalamak etik te değil vicdani de. Özellikle EtiMaden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün Varlık Fonu'na devredildiği şu günlerde yaptığınız karalama hiç hoş değil bence. Ayrıca, yazınızda belirttiğiniz maliyet hesaplarını nereden ve neye göre yaptınız? müşteri memnuniyet anketlerini nereden temin ettiniz? bir iddaa ortaya atıyorsanız ispatlayacak delilleriniz, alıntı yerlerinizi de belirtmeniz lazım.
Umarım günün birinde Eti Maden İşletmelerinin ürettiği katma değeri daha yüksek ürünlerin ülkemizde de üretildiğini görür ve mutlu oluruz. Saygılarımla....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Eti Holding'in Etimatik adı altında yaptığı düzenbazlık 10 ay 2 hafta önce #8819

 • fatatug
 • fatatug Kullanıcısının Avatarı
 • Offline
 • Yeni Kullanıcı
 • Gönderiler: 11
 • Teşekkür Sayısı: 1
B) Halep orda arşın burada fiyatlar piyasa fiyatları. İstediğiniz yerden araştırın! Toptan alımlarda verdiğim fiyatlardan daha düşük fiyata verecektir. Benim demek istediğim Etimatik ürünün yerli olması değil, yerli olmasına rağmen Eti Holding tarafından pahalıya satılmasına çalışılmasıdır. Türkiye'nin neredeyse %95'i uluslar arası piyasada fakir diyebileceğimiz bir seviyededir. Bu şartlarda pahalı bir ürünü satmaya ve kar marjını yükseltmeye çalışmak milliyetçilik duygusuna ters düşmesi ve Amerikan kapitalist düşünce politikasını Türkiye'de uygulayarak fakirin daha da fakir olmasına sebep olmaktadır. Eti holding kapitalist mentalite ile hala Türk halkının milli duygularını süistimal ederek cebine göz dikmeye devam etmektedir. Haklı olduğumu eğer piyasada çalışan ve deterjan üretiminde olan arkadaşlar varsa maliyet hesabını buraya yazdıklarında herşey daha da kolay su yüzüne çıkacağını görebilirsiniz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye