Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: AHŞAP YÜZEY TEMİZLEME ve BAKIMI

AHŞAP YÜZEY TEMİZLEME ve BAKIMI 4 ay 2 hafta önce #8892

  • kimyaborsasi.com.tr
  • kimyaborsasi.com.tr Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Aktif Kullanıcı
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 2
AHŞAP YÜZEY TEMİZLEME ve BAKIMI

Ahşap yüzeylerde; meşe, gürgen ve ceviz gibi sert ağaçlar kullanılmaktadır. Ahşap tamamen doğal bir üründür Sürekli olarak ortam havasına ve nem oranına göre kendini ayarlamaktadır. Odalar ne kadar güçlü ve uzun tutulursa, ortam havası da aynı ıranda kuruyacak ve daha geniş derzler oluşturacaktır. Geniş derzler de ahşabın içine kir veya su girmesini kolaylaştırarak ömrünü uzatır.

Derz genişlemesini azaltmak amacıyla radyatörlere su buharlaştırıcılar asılabilir veya ortama yeterli miktarda yeşil bitki oluşturur. Ahşap için %50 göreli nem ve 20C uygun bir atmosfer oluşturur. Bu koşulların mekanda oluşmasını sağlamak, genel sağlığa olduğu kadar ahşabın ömrüne de pozitif etki yapacaktır. Parke yüzeyler cilalı ya da cilasız olrakta kullanılabilir.

Cilasız kullanılan ahşapta temizlik yaparken fazla su kullanılmamalı, sabun bazlı ahşap temizleyicilerden faydalanılmalıdır. Temizlik anında mekanın havalandırılmasını, halı, paspas, döşeme v.b. gibi kurutma işlemi yapıldıktan sonra yerlerine tekrar yerleştirilmesini öneriyoruz.

Ahşap yüzeyler cam cila kullanılarak cilalanabilir. Bu tür cilalı kullanılan ahşap yüzeylerin temizlik ve bakımları daha basittir. Cam cila suyu geçirmediğinden dolayı, suya karşı dirençli ve daha uzun ömürlü yüzeyleridir. Fakat asit ve alkali temizlik maddelerinden etkilenirler. Ahşap temizleyici ve cila bakım maddeleriyle temizlenebilirler.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.262 saniye