Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: Ekstrüderde SEBS + PP + MgOH2 karışım sorunu

Ekstrüderde SEBS + PP + MgOH2 karışım sorunu 1 yıl 8 ay önce #8667

• erdngzrl
  • erdngzrl Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 2
merhaba:ben aleve dayanıklı kablo malı yapmak istiyorum ama bu işte yeni olduğum için bir kaç kez denedim ürün çift vidali pp ye uyumlu ekstrüzyon makinasından zor çıkıyor ve formuldeki urunler birbiriyle tam kaynaşmıyor bunun için uyumlaştırıcı ajan kullanmam gerektiğini söylüyorlar acaba bu konuyla ilgili yardımcı olabilirmisiniz. İlginize şimdiden teşekür ederim´iyi çalışmalar dilerim..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ekstrüderde SEBS + PP + MgOH2 karışım sorunu 1 yıl 7 ay önce #8673

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 873
  • Teşekkür Sayısı: 69
Merhaba

Biraz daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Hangi hammaddeleri kullanıyorsunuz? Ekstrüderinizin çapı ve L/D oranı ne? Sıcaklık profiliniz ne?

Sağlıcakla
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci

Ekstrüderde SEBS + PP + MgOH2 karışım sorunu 1 yıl 7 ay önce #8674

• erdngzrl
  • erdngzrl Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Kullanıcı
  • Gönderiler: 2
Merhaba

Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. kullanmış olduğumuz ekstrüder makinasının çapı : 71 mm
L/D : 48 Sıcaklık : 200 - 240 C arası. Kullandığımız hammaddeler SEBS + PP + MgOH2 'dir.
Ayrıca araştırmalarımıza göre alev geciktiricili TPV 'nin daha ön planda olduğunu gördük. bununla alakalı ne yapabiliriz ?
teşekkür ederiz.

Ekstrüderde SEBS + PP + Mg(OH)2 karışım sorunu 1 yıl 7 ay önce #8676

• SlymnDvc
  • SlymnDvc Kullanıcısının Avatarı
  • Moderator
  • Gönderiler: 873
  • Teşekkür Sayısı: 69
Merhaba

Öncelikle bahsettiğiniz formülasyon ile bir tecrübem olmadığını belirtmek isterim. Lakin, PE ve PP gibi apolar plastikleri inorganik bir malzeme ile karıştırırken, inorganik malzemenin polimer malzeme tarafından tamamen sarsılmasını yani karışmasını sağlamak amacı ile ya polimerinizi polar hale getiren bir katkı malzemesi, ya da inorganik malzemenizi polimer malzeme ile uyumlu hale getirecek bir yüzey kaplaması yapılması temel çözümlerdendir. Polimerinizi polar hale getirmek için formülünüzün içine maleik anhidrid graft edilmiş PP (MAH-g-PP) ya da MAH-g- SEBS katabilirsiniz. MAH-g-PP piyasada ticari olarak satılıyor, belki MAH-g-SEBS de bulabilirsiniz. Alternatif olarak Silan kaplı Mg(OH)2 diye piyasada araştırırsanız onu da bulacağınızdan eminim.

Sağlıcakla
Dr.Süleyman Deveci
www.twitter.com/suleymandeveci
Sayfa oluşturma zamanı: 0.360 saniye